im Traum

1. března 2011 v 17:20 | Sch-Rei |  Tagebuch


Absolutní nechápavost. Proč lidi soudí ostatní jen podle vzhledu? Znají toho kluka, co jde po ulici s černou patkou a linkami okolo očí, tu mladou holku, co nosí podvazky, ten pár dvou chlapců, co se držejí za ruce? Proč je svět plný netolerantních ubohých lidí...? Na tohle se ptám už hodně dlouho, ale myslím, že už si dokážu odpovědět. Je to strach. Hodně lidí má strach z nových věcí... Z něčeho, co neznají. Možná pro to se prodavačka v tescu zašklebí, když si nějaký emo chlapec dojde koupit balíček žvýkaček. Nezná ani jeho, ani jeho styl. Nezná to, co je v něm. Vidí jenom to, co je na povrchu, vidí ten obal, pod kterým je jen možná něco dobrého, citlivého. A jsem u toho... Jen možná. Ale co když je pod obalem vlastně... něco úplně jiného? Něco, co znát nechce...?! Většina lidí si to ani uvědomovat nemusí, že to, co vyvolává jejich posměšky je přesně to, co je nutí schovávat obličej za polštář, když se dívají na lezoucí tarantuli na obrazovce jejich televize, nebo cokoliv jiného, co jim nahání husí kůži, hrůzu.

Nechci tvrdit, že to tak má každý, ale co si vy pomyslíte, když jdete v klidu nakoupit a oproti vám se vynoří slečna v kozačkách na podpatcích, černá minisukně, kožená černé bunda, peroxidově blond vlasy a silné linky okolo očí? Co by jste si popravdě mysleli? Já svůj názor nemůžu říct, nejsem právě v takové situaci, ale tyhle lidi jsem nikdy neodsuzovala, vždyť... Já jsem ta osuzovaná také!! Je celkem smutné, že špatné myšleny, zlé tvrzení mají o mě i mý vrstevníci -.-"))) Celkem to zamrzí, když se po vás s poznámkama neotáčí jenom dospělí, ale i lidi v mém věku.

Jej. Při rozebírání tohohle, jsem úplně zapoměla na to, co jsem vlastně chtěla napsat. :) :D
To bude teď asi jedno, já už si nevzpomenu. xD
Tak, trošku jsem se rozepsala, ale tak aspoň něco. :) Přednastavit zbytek článků nemůžu, takže je zveřejním zejtra, administraci... jebe. ><

zatím páá... Sch-Rei^^
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 lucinQáá lucinQáá | Web | 1. března 2011 v 18:55 | Reagovat

Ahuj zlato, jo, přesně tohle znám.. Z vlatní zkušenosti. Na chodně ve škole na mě pár kluků z devítky pokřikuje, že jsem emo, pár kluků se mi směje, že poslouchám TH. Co jim je dop*dele do toho, co poslouchám, jak se oblíkám a jak vlastně vypadám a kdo jsem?! Já se jim taky nesměju, že nosí kalhoty u kolenou a poslouchaji muziku, která vlasně ani neni muzika. Ale mě je to jedno. Ať si dělají, co chtějí. Je to naprosto jejich věc, tak proč se se*ou do mě?! Takový lidi fakt nesnášim. Jenom proto, že nejsem naprosto stejná kopie všech ostatních, jsem divná? Špatná?
Mě se líbí vybočovat z řady. Mě se líbí nosit to, co nosím. Mě se líbí poslouchat to, co poslouchám. Mě se líbí, že vypadám tak, jak chci vypadat a ne podle ostatních takzvaných "normálních". Co je vlastně normální? Podřizovat se stylu a vkusu ostatních a nemít ani svůj názor? No vlastně... Tímhle se většina lidí řídí..Je to hrozný, co si dovolí.. Jsem stejněj člověk jako oni, akorát jinak vypadám. Ale pořád jsem člověk.

2 Sch-Rei Sch-Rei | Web | 1. března 2011 v 19:00 | Reagovat

[1]: Víš, ono vlastně ani není určené, co je a co není normální. Co když je normální právě to, jací jsou ti... "odlišní", co když má být svět takový... A ostatní jsou ti divní, špatní. Dneska mi spolužák řekl, že vypadám, jako bych šla na maškarní, ředitel prý "Taková pěkná baba, maluje se jak stará ženská..." Nechápu vlastně, co komu je do toho. "My" se přece taky nestaráme o to, co dělají, poslouchají, jak se oblíkají ostatní... Neodsuzuju lidi jenom pro to, že posluchají Rytmuse, Justina Biebra, Miley, Kiss... Nic. Je mi to jedno, protože si nevybírám přátele po téhle stránce... Ale to je neuzavřené téma, na které by se dalo diskutovat hodiny, ale i tak by se to... BOHUŽEL neviřešlo, což je škoda.

3 lucinQáá lucinQáá | Web | 1. března 2011 v 19:18 | Reagovat

[2]: přesně.. jenže nejací ti "odlišní" se radši poodřídí většině..ale někdy ani ne dobrovolně, zažila jsem, že jednoho kluka, kterj byl jinej, než by si přáli, šikanovali ä i ho mlátili...Tak se radši přestal odlišovat a má od nich pokoj. Oni s epodle mě ti "správní" bojí těch změn, že by už nebyli oni ti "správní" a většina. Skoro všechno je to o strachu.

4 Sch-Rei Sch-Rei | Web | 1. března 2011 v 19:59 | Reagovat

[3]: jo, to znám. moc dobře, mě taky šikanovali kvůli těmhle věcěm. Jak psychicky, tak fyzicky. Ale někdy s tím nemůže dotyčný nic udělat, je to přestane bavit... Já jsem se nepodřídila, do teď ne, pořád jsem na tom s nima blbě, ale už dostali rozum aspoň co se toho mlácení týka. :)

5 Crazy.DE.Bill Crazy.DE.Bill | Web | 1. března 2011 v 20:21 | Reagovat

Někteří lidé jsou prostě k nepochopení.. myslí si, že když je někdo jinej, tak je to špatně.. prostě jak u volů.. Já si myslím, že odlišnost je důležitá, i výstřednost. Protože jina by byla nuda a originální lidi jsou nejlepší :-)

6 lucinQáá lucinQáá | Web | 1. března 2011 v 20:38 | Reagovat

[4]: já jsme se taky nepodřídila, a ani nemám v plánu to udělat =)a kluci u nás ve třídě vědí, že kdyby se mě pokusili uhodit, že by se jim to vymstilo :D

7 ilon ilon | Web | 2. března 2011 v 8:00 | Reagovat

Lidi jsou opravdu občas divní... Také nechápu jejich netolerantnost a setkávám se s ní často, a pořád se divím. Zastávám se těch "odsuzovaných", protože to bytostně nesnáším, když se někdo do někoho naváží jen kvůli odlišnosti, a není to jen vizáž, ale i názory a podobně. U nás v práci třeba odsuzují jednu paní jen kvůli tomu, že pomaleji mluví a chodí "nemoderně" oblékaná. A CO JIM JE SAKRA DO TOHO !!! Nic. Takže jakmile začne mít na ni někdo blbý kecy, tak se ním klidně pohádám. (Klika je, že jsem jejich nadřízená :)))
A tvým spolužákům a učitelům VŮBEC nic není do toho, jak se maluješ, nebo jak se prezentuješ, protože jsi to TY a jseš osobnost a máš kuráž nejít s davem, a proto si zasloužíš obdiv a oni - ti jen závidí, protože oni tu kuráž nemají.

8 Tai ren Moore Tai ren Moore | Web | 2. března 2011 v 14:58 | Reagovat

Tohle znám.Nikdy jsem moc nezapadala.Tmavší styly byly vždycky moje, takže jsem pro lidi byla ta satanstka, emařka, metalistka, japonská děvka - k smíchu mi tihle lidi byli, vyloženě jen k smíchu.Když neumí nic jiného než řešit, jak vypadá ten druhý tak je to smutné.Asi mají hodně nudné životy.Obvykle takovým lidem bohatě stačí dát najevo, že je máš někde.Pár poznámek o inteligenci a obvykle sklapne každýmu...

9 Tai ren Moore Tai ren Moore | Web | 2. března 2011 v 14:58 | Reagovat

Prosím povol můj komentář byl vyhodnocen, jako spam...

10 Sch-Rei Sch-Rei | Web | 2. března 2011 v 15:53 | Reagovat

[5]: Víš, já se zastávám toho, že je lepší být jiný, než zapadat do davu. :) i Bill to říká, ale ne, že bych se řídila ním, mám na tohle celé vlastní názor, nejsem taková, že bych dělala každý krok jako Bill, to ne, právě naopak. ;) Ale lidi si to často myslí... Protože mám jeho fotky na žákovské nebo na sešitch... Ale zase je to o té odlišnosti...

[6]: Taky se na to podřizování ani nechystej, zlato.^^ řiď se sama sebou, jako já... I když kvůli tomu mám problémy, protože si hodně lidí myslí, a taky mi to řekly do očí, že styl, jakým mluvím, oblíkám se, maluju se... Je "hříčka", sama o sobě drzost... Hodně lidí si mě kvůli tomu dobírá, ale to je všechno o psychycké šikaně, i když sou to třeba jenom drobnosti...)))

[7]: aw, to je pěkné, zastat se. :) My například máme ve třídě holku, co byla kdysy moje kamarádka, je to jedna z těch "horších" ve třídě, mezi které patřím třeba i já a moje nejlepší kámoška... Jenže té holce nadávají a dobírají si ju, jenom proto, že chce... zapadnout mezi ně. Snaží se s něma komunikovat, bavit se, pochválit jim nové kalhoty, ale oni to berou jako špatnou věc, jako hlavně směšnou věc... Je mi takových lidí hodně líto, ale to bych musela litovat i sama sebe, což nedělám... Všichni se mě snaží donutit věřit tomu, že si za to můžu sama.^^

[8]: Já jsem taky od jakživa byla na tmavší styly, líbili se mi odlišné věci. Jenže s tímhle vším na mě dopadlo něco, čeho se jen tak nezbavím... Ve třídě jsem to strašný "Emíčko", dokonce mě tak viděli i na táboře lidi, které jsem v životě neviděla jen pro to, že jsem se malovala a spala v tričku Tokio Hotel... Já jsem se naučila tyhle lidi ignorovat, i když jsem se jednou... možná dvakrát s jednou a tou samou holkou dokonce pobila, protože jsem měli na věc jiný názor. O:) Ale každej je nějakej, jen někdo nedokáže skousnout ten fakt, že ti odlišní jsou zajímavější, než ti "normální".

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama